Filmy ratunek, gestapo, druga wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ratunek, gestapo, druga wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kontynuacja filmów Umarłem, aby żyć i Po własnym pogrzebie. W łapance zostaje schwytany człowiek, który miał przekazać nowe dokumenty mężczyźnie uratowanemu z rąk gestapo. Kiedy zostają przy nim znalezione dokumenty, niemieccy żołnierze rozpoznają na zdjęciu więźnia, o którym wiedzą, że zmarł podczas operacji. Dochodzą do wniosku, że mogli zostać oszukani. Postanawiają użyć podstępu. Mężczyzna z łapanki zostaje wypuszczony, aby doprowadzić ich do interesującego Niemców byłego więźnia. Jednak przeciwnicy okazują się bardziej przebiegli. Po wielu perypetiach, główny bohater nareszcie może spotkać się ze swoją matką, która także była przekonana, że zmarł na stole operacyjnym.
Jest to historia żydowskiej piosenkarki o imieniu Rachel. Udaje jej się uniknąć śmierci z rąk Niemców i przedostać na południe Holandii. Jesienią 1944 roku przyłącza się do holenderskiego ruchu oporu pod pseudonimem "Ellis". Chcąc zyskać uznanie wśród ruchu oporu przefarbowuje swoje włosy na blond i uwodzi niemieckiego oficera. W końcu jednak zostaje zdradzona przez kogoś z wewnątrz ruchu oporu i oskarżona o szpiegostwo. W 1945 roku zostaje oswobodzona... Rozpoczyna prywatne śledztwo by ustalić, kto ją zdradził.

Jojo Rabbit

7,1
7,5
Satyra tocząca się w czasach II wojny światowej. Śledzimy losy niemieckiego chłopca, którego świat zostaje wywrócony do góry nogami, gdy odkrywa, że ​​jego samotna matka ukrywa na strychu młodą żydowską dziewczynę. Wspomagany jedynie przez swojego idiotycznego, wyimaginowanego przyjaciela, Adolfa Hitlera, Jojo musi stawić czoła ślepemu nacjonalizmowi.


Serial filmowy o bohaterskich przygodach wojennych oficera polskiego wywiadu, działającego pod kryptonimem J-23. Przystojny Polak wygrywa II wojnę światową, wykrada najgłębsze tajemnice Rzeszy, kpi z wysiłków niemieckiego kontrwywiadu, ośmiesza gestapo. W trudnej, niebezpiecznej służbie posługuje się przebiegłością, wdziękiem wobec dam, czujnym okiem, mocnymi pięściami i ciętym słowem. Wkrótce awansuje do stopnia kapitana, a nawet odznaczony zostaje niemieckim Żelaznym Krzyżem.
W okupowanej Francji, należący do Ruchu Oporu inżynier Philippe Gerbier zostaje zdradzony i wydany nazistom. Po ucieczce dołącza do swoich w Marsylii, gdzie stara się doprowadzić do egzekucji zdrajcy. Film ukazuje nieustraszonych bojowników podziemia w sytuacjach niejednoznacznych moralnie, w których honor przestaje być wartością absolutną. O realizmie obrazu świadczy fakt, że zarówno autor powieści, która stanowiła podstawę dla scenariusza, Joseph Kessel, jak i reżyser filmu należeli do "Armii Cieni".
Historia pogmatwanych losów Ślązaków podczas II wojny światowej. Główny bohater, Mały, jest członkiem Związku Walki Zbrojnej. Zostaje uwikłany w akcję uwolnienia aresztowanego przez gestapo członka Komitetu PPR. Akcja udaje się, ale gestapowcy stosują prowokację, w szeregi partii dostają się konfidenci, w efekcie czego aresztowany zostaje Edward, sekretarz śląskiej organizacji partyjnej oraz doprowadza do śmierci wielu jej członków. Dopiero po zakończeniu wojny, okaże się kto był zdrajcą…
Historia rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej. Główny bohater, Bogdan Mejer, jest młodym oficerem, który otrzymuje niebezpieczną misję przewiezienia na Zachód próbki cennego, tajnego metalu. Podczas niebezpiecznej podróży przez ogarniętą wojną Europę musi pokonać liczne zasadzki, dokonać brawurowych ucieczek, wymykać się tropiącym go gestapowcom...
Jest rok 1941 w okupowanej Warszawie. Leopold Wójcik zostaje aresztowany przez gestapo i osadzony w Pawiaku. Obawiając się, że nie wytrzyma kolejnego przesłuchania na Szucha, prosi organizację o truciznę. Sprzeciwia się temu profesor Pytel, który wpada na pomysł wydobycia Wójcika z Pawiaka dzięki zakażeniu więźnia tyfusem. Koledzy z konspiracji postanawiają odbić Wójcika, który przebywa już w szpitalu zakaźnym poza więzieniem. I znowu profesor Pytel przeciwstawia się temu projektowi. Proponuje fortel z fingowaną operacją ślepej kiszki, która ma się nie udać. Po wielu komplikacjach zamiar ten udaje się zrealizować.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…