Filmy wieś, ubóstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wieś, ubóstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Średniowieczna Anglia. Czas wojen i wewnętrznych niepokojów. Robin, zwany później Robin Hoodem, uznany przez władze za banitę, ukrywa się w Sherwood. Wkrótce dołącza do niego grupa podobnych mu ludzi, którzy także chcą walczyć z niesprawiedliwością i krzywdą najsłabszych i najbiedniejszych. A walka nie jest prosta, gdyż „po drugiej stronie” stoją ludzie stanowiący prawo i piastujący wysokie urzędy.

Danton

7,3
Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1794 r. W rewolucyjnej Francji szaleje terror. Billaud Varenne oskarża Dantona i jego przyjaciół o działalność kontrrewolucyjną. Robespierre nie zgadza się wprawdzie na sądzenie Dantona, ale inni członkowie Komitetu przytaczają wciąż nowe argumenty przeciwko niemu. Jednocześnie dochodzi do konfiskaty redagowanej przez Desmoulinsa gazety dantonistów „Vieux Cordelier”. Wkrótce Danton otrzymuje poufne ostrzeżenie, że rząd nosi się z zamiarem aresztowania go. Z inicjatywy Robespierre'a dochodzi do spotkania obu przywódców, ale nie udaje im się osiągnąć porozumienia. W Komitecie Ocalenia Robespierre domaga się aresztowania Dantona. Nalega, by nastąpiło to szybko, gdyż czas pracuje na korzyść jego przeciwnika, który może w ciągu paru dni zmobilizować przeciw rządowi armię. Na podstawie raportu Saint-Juste'a zostaje przygotowana lista osób do aresztowania.

Plebania

3,6
Akcja telenoweli rozgrywa się wokół tytułowej plebanii, która w społeczności gminnej jest miejscem wyjątkowym. To nie tylko przedsionek do "sacrum", ale przede wszystkim - miejsce, w którym ogniskuje się większość miejscowych zdarzeń, problemów i konfliktów.


Akcja Westernu rozgrywa się nie tylko na pograniczu bułgarsko-greckim, ale i na pograniczu dwóch obcych światów: lokalnych wieśniaków i niemieckich robotników budujących na zapadłej prowincji infrastrukturę. Pośród idyllicznych pejzaży, pod uderzającym do głów słońcem toczy się podszyta lękiem gra o dominację. Współprodukowany przez Maren Ade (Toni Erdmann) film ma charyzmatycznego bohatera, dawnego najemnego żołnierza Meinharda (naturszczyk Meinhard Neumann) emanuje urokiem dawnych hollywoodzkich gwiazd) dokonującego plemiennej zdrady - wybiera bowiem towarzystwo pogardzanych miejscowych, czego nie mogą mu wybaczyć koledzy z budowy.
Lata 30. XIX wieku, Cheshire. Akcja rozgrywa się w zakładzie tekstylnym, gdzie sieroty, nawet dziewięcioletnie, pracują na 12-godzinne zmiany. Niepokorna nastolatka Esther Price (Kerrie Hayes) zaczyna sprzeciwiać się niewolniczemu traktowaniu nieletnich przez właścicieli zakładu. Młody i ambitny przedsiębiorca Robert Greg (Jamie Draven) sprowadza do fabryki utalentowanego mechanika, Daniela Bate'a (Matthew McNulty), który stara się pomóc dziewczętom w walce o ich prawa.

Malena

7,3
Dwunastoletni Renato jest zakochany w Malènie. Kiedy jednak zazdrośni sąsiedzi zaczynają o niej plotkować, Renato musi oddzielić prawdę od kłamstw.

Janosik

7,4
Janosik jest postacią polskich i słowackich legend. W rzeczywistości żył na przełomie XVII i XVIII wieku, a akcję filmu przeniesiono na początek XIX wieku. Janosik nie jest tylko zbójem, mszczącym się na wszystkich tych, którzy wyrządzili krzywdę chłopom, ale także wielkim patriotą, który uczestniczy w wielu zrywach narodowych tamtego okresu np. regularnej walce z zaborcą austriackim. Zostaje aresztowany w chwili ślubu z Maryną.
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.

Evita

6,7
Buenos Aires, rok 1952. Właściciel kina (Gabriel Kraisman) przerywa seans banalnego, argentyńskiego melodramatu, by ogłosić smutną nowinę: Eva Peron (Madonna) - żona prezydenta Argentyny i duchowa przywódczyni argentyńskiego narodu - nie żyje. Zapłakana publiczność wsłuchuje się w słowa Che (Antonio Banderas (I)), który snuje opowieść o życiu Evity. Mała argentyńska miejscowość, rok 1926. Siedmioletnia Eva Duarte (María Luján Hidalgo), przyszła pani Peron, jako urodzona z nieprawego łoża nie może uczestniczyć w pogrzebie swego ojca. Bardzo to przeżywa, ale w końcu przedziera się przez kordon i całuje zmarłego na pożegnanie...
Początek lat 70. w Chinach to okres twardych rządów przewodniczącego Mao. Pod hasłami Rewolucji Kulturalnej partia komunistyczna zmusza intelektualistów do zmiany poglądów. Ci, którzy nie przyjmą nowej ideologii zsyłani są na "reedukację". Luo (CHEN Kun) i Ma (LIU Ye), licealiści, synowie intelektualistów z kręgów lekarskich zostają zesłani na pogranicze Tybetu. Ciężka praca na polach ryżowych i harówka w kopalniach ma nauczyć ich nowego myślenia. Gburowaty naczelnik wioski (WANG Shuangbao) poznaje się na talentach młodych ludzi. W szarej codzienności wioski pojawia się muzyka Mozarta, a z czasem filmy i literatura. Od tej chwili wioska i żyjący w niej ludzie nie będę już tacy sami. Luo i Ma zaprzyjaźniają się z wnuczką starego krawca (ZHOU Xun). Zakochany w niej Luo podsuwa jej prozę Balzaca. Pod wpływem lektury Krawcówna przechodzi metamorfozę. Pomiędzy młodymi ludźmi rodzi się uczucie rodem z kart powieści francuskich mistrzów. Niestety, przez splot okoliczności Luo zmuszony jest wyjechać z wioski. W tym czasie Ma, który potajemnie również kocha się w Małej Chince, pomaga jej usunąć dziecko swego przyjaciela. Kiedy Luo wraca do wioski, okazuje się, że jego ukochana wyjechała w poszukiwaniu przygód i lepszego życia. [opis dystrybutora]
Słowa kluczowe

Proszę czekać…