Filmy relacja mężczyzna-kobieta, muzeum

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, muzeum. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Muzykolog Ałła Arseniewa (Nina Shatskaya) przyjeżdża do Duszanbe w poszukiwaniu unikatowego instrumentu muzycznego - białego fortepianu. W mieście Ałła zaznajamia się ze znanym kompozytorem Achmiedowem (Frunzik Mkrtchyan) i jego kolegami. Zanim fortepian szczęśliwie przetransportuje do muzeum przeżyje wiele przygód....

Czarne lustro

8,0
7,3
Ta antologia science fiction obejmuje wizje bliskiej przyszłości, w której mroczna strona ludzkiej natury wypacza największe technologiczne wynalazki.
To historia Lolity Cassard, dwudziestolatki, która jest wściekła na cały świat, ponieważ nie wygląda jak dziewczyny z pism kolorowych, ani jak jej szczupła macocha. Tak strasznie chciałaby być piękna, przynajmniej w oczach swego ojca; pragnie skłonić go, żeby w ogóle chociaż na nią spojrzał. Jest to również historia mężczyzny, Etienne'a Cassarda, który nie za bardzo ogląda się na innych, ponieważ zbyt wiele czasu zajmuje mu przyglądanie się sobie - czuje, że się starzeje, wie także, co to znaczy być niekochanym, a obecną pozycję musiał sobie wywalczyć.[...] To historia ludzi, którzy wiedzą doskonale, co zrobiliby na czyimś miejscu, ale niezbyt dobrze radzą sobie na własnym.


Rodzina historyka Benjamina Franklina Gatesa (Nicolas Cage) od sześciu pokoleń zajmuje się poszukiwaniem skarbu templariuszy, który podobno trafił kiedyś do Ameryki i został ukryty – ponad 200 lat temu – przez Ojców Założycieli. Ben trafia na pewien trop: okazuje się, że mapa prowadząca do skarbu znajduje się (jako niewidzialny zapis) na odwrocie Deklaracji Niepodległości. Niestety, w posiadanie tej informacji wchodzi także bardzo niebezpieczny człowiek, Ian Howe (Sean Bean). W tej sytuacji Ben decyduje się skraść niezwykle pilnie strzeżony dokument i pokrzyżować plany rywala. Kolejne części misternej układanki, którą musi rozwiązać, prowadzą do najsłynniejszych miejsc w historii USA (Lincoln Memorial w Waszyngtonie, nowojorski Trinity Church, Independence Hall w Filadelfii). W trakcie poszukiwań Gates może liczyć tylko na pomoc swego przyjaciela, geniusza komputerowego Rileya (Justin Bartha), i pięknej archiwistki, doktor Abigail Chase (Diane Kruger).
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
W filmie Jestem na tak w roli głównej występuje Jim Carrey jako Carl Allen, człowiek, który bierze udział w programie samodoskonalenia, opartym na jednej prostej regule: mówić "tak" wszystkim i wszystkiemu. Z początku uwolnienie potęgi słowa tak w zdumiewający i niespodziewany sposób zmienia życie Carla, ale wkrótce odkrywa on, że otwarcie się na niezliczone możliwości może mieć i swoje złe strony.

Venus

6,7
Maurice i Ian to dwaj starzejący się aktorzy. Niegdyś wielkie postacie londyńskich teatrów i kina, dzisiaj pozostały im tylko wspomnienia i czekanie na śmierć. Chociaż starają się do tego podejść z dystansem, rutyna wdarła się już do ich życia. Przerywa ją pojawienie się młodej siostrzenicy Iana, Jessie. Zamknięta i opryskliwa z początku dziewczyna wywraca ich życie do góry nogami.
Główny bohater filmu Bertram Pincus (Ricky Gervais) to człowiek, którego zachowanie w stosunku do innych ludzi pozostawia wiele do życzenia. Niespodziewanie podczas rutynowej operacji umiera i po 7 minutach cudownie ożywa. Odkrywa niespodziewany dar, który staje się dla niego przekleństwem - może się kontaktować z duchami, a co gorsze duchy chcą się kontaktować z nim. Szczególnie jeden jest bardzo aktywny - Frank Herlihy (Greg Kinnear), prosi go, aby powstrzymał zbliżające się małżeństwo jego byłej żony.
Ekscentryczna wdowa pani Henderson (Judi Dench), właścicielka wodewilu na londyńskim Soho wystawia na próbę skostniałe obyczaje przesiąknięte puddingiem i five’o’clock tea. Przy pomocy zręcznego impresario (Bob Hoskins) wywraca do góry nogami nocne życie miasta. Jej wystawiany na granicy brytyjskiego prawa, pełen pikantnej rozrywki show z nagimi modelkami to z jednej strony kpina z politycznej poprawności, z drugiej - udany zamach na erotyczny monopol Moulin Rouge. W teatrze Pani Henderson każdy znajdzie to, co lubi najbardziej.
Pod wpływem wspaniałych występów słynnej grupy Chippendales i entuzjastycznej reakcji rozszalałej kobiecej widowni, sześciu bezrobotnych byłych pracowników stalowni postanawia dorobić się zakładając podobną grupę rozrywkową występującą z męskim stripteasem. Nie są oni ideałami męskiej urody, toteż aby sukces był pewniejszy decydują, że będą rozbierać się całkowicie do naga!
Słowa kluczowe

Proszę czekać…