Filmy irlandia, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje irlandia, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Szczęki

7,7
U wybrzeży Long Island pojawia się rekin-ludojad. Urlopowiczów ogarnia panika. Doświadczony łowca rekinów, znany ichtiolog oraz szef miejscowej policji podejmują próbę rozprawienia się z potworem…
Oparta na faktach opowieść osadzona w realiach Irlandii lat ’80. 19-letni Marty McGartland nawiązuje współpracę z brytyjskim rządem i nie rozumiejąc do końca konsekwencji swoich działań zostaje jego agentem. Wkrótce uświadamia sobie, że to wcale nie względy polityczne, ale możliwość ocalenia życia innym ludziom jest motorem jego działania. Gdy pewnego dnia rząd wysyła go na najniebezpieczniejszą w jego karierze misję i zostaje zdemaskowany przez IRA, jego życiu zaczyna grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Aby chronić siebie i swoją dopiero co założoną rodzinę, Marty musi uciekać. I po dziś dzień żyje w ukryciu.
Słodko-gorzka komedia, przekazująca opowieść o ludzkiej miłości i stracie. Starsza kobieta Philomena Lee (Judi Dench) wyrusza na poszukiwanie dorosłego syna, którego oddała zaraz po urodzeniu w 1952 roku, i jako "kobieta upadła" zmuszona została do życia w klasztorze w Roscrea. Zakonnice oddały jej dziecko do adopcji "godniejszym ludziom". Rok 2002, czas rządów Tony'ego Blaira w Wielkiej Brytanii. W 50. urodziny syna, będąc już w wieku emerytalnym, postanawia go odnaleźć. Poznaje Martina Sixsmitha (Steve Coogan), zmęczonego życiem dziennikarza. Razem wyruszają do Ameryki w podróż, w której nie tylko ujawnia się niezwykła historia syna, ale także rodzi się potężna więź między Filomeną i Martinem - zaskakujący związek, zarówno głęboko poruszający i bardzo zabawny.


Gliniarz

6,3
Sierżant Gerry Boyle (Brendan Gleeson) od wielu lat pełni służbę w małej mieścinie na wschodzie Irlandii. Nie jest jednak typem pełnego entuzjazmu, szlachetnego stróża prawa, którego ludzie darzą sympatią i zaufaniem. Gerry ma niską tolerancję dla bliźnich, specyficzne poczucie humoru, podobną do siebie matkę oraz słabość do whisky i prostytutek. Jest zadowolony z tego, co ma, a ponad wszystko ceni sobie święty spokój. Niestety nieżyczliwy los stawia na jego drodze świeżo przeniesionego ze stolicy, nadgorliwego agenta FBI Wendella Everetta (Don Cheadle), a wraz z nim śledztwo w sprawie międzynarodowej siatki przemytników narkotyków. To prawdziwy dopust boży, ale, chcąc nie chcąc, Boyle musi, narzekając, sapiąc i ironizując, poradzić sobie z tymi jakże mu obcymi wyzwaniami...
Piętnaście stuleci temu, po upadku Rzymu, nowy władca postanowił zjednoczyć ludy Anglii do walki z irlandzkim najeźdźcą. Jego najlepszy rycerz - Tristan (James Franco) wyruszył przeciw wrogowi, który odebrał mu wszystko: dom, rodzinę i szczęście. Pozostawiony na pewną śmierć po bitwie, znalazł ocalenie. Tajemnicza piękność (Sophia Myles), którą z czasem obdarzył najczystszym uczuciem, uleczyła jego rany i odesłała do ojczyzny. Tymczasem król Irlandii pragnąc skłócić angielskie plemiona ogłasza, iż odda swoją córkę za żonę najmężniejszemu wojownikowi wroga. Tristan wygrywa turniej w imieniu swojego kalekiego władcy. Ale to zwycięstwo będzie dla niego największym przekleństwem.
Boyle i Juno, wraz z dójką dzieci żyją bardzo skromnie. Kiedy żona pracuje, mąż trwoni pieniądze w barach. Wszystko się zmienia kiedy mają otrzymać spadek.
W czasach, kiedy tysiące rodzin szuka swej Ziemi Obiecanej w Ameryce, rodzina McCourtów wybiera drogę powrotną - do Irlandii, do Limerick, gdzie wiecznie pada deszcz. Życie tu jest jeszcze trudniejsze, ale przynajmniej Angela McCourt, matka gromadki dzieci, z których wielu nie dane będzie przeżyć kilku nawet lat, ma, z kim porozmawiać. Katolicka rodzina wybaczyła jej, że wyszła za protestanta i pijaka, matka i siostra wspierają ją jak mogą, choć czasem trzeba prosić o pomoc organizację dobroczynną. Zwłaszcza, że Malachy, ojciec rodziny nie potrafi jej utrzymać, a po kilku latach ostatecznie ją opuszcza. Losy rodziny McCourtów i zarazem swoje życie opisuje najstarszy syn Angeli, Frank.
Pełne sympatii spojrzenie na polityczną sytuację Irlandczyków na początku XX wieku. Opowieść o irlandzkiej walce wyzwoleńczej, która przeradza się w wojnę domową. Bohaterami filmu sa dwaj bracia Damian i Teddy. Damian porzuca karierę lekarską i śladem brata wstepuje do partyzantki IRA. Drogi braci dramatycznie sie pokrzyżują.
Tajemnicza kobieta - Isabella Ford, podróżuje sama w ciąży i w kiepskim stanie. Po drodze rodzi, a dziecko umiera. Kobieta je zakopuje i dociera do miasteczka Addisford. Tam spotyka Bena Wainwrighta, którego pyta o Archa Wilsona. Ben nie zna nikogo takiego, ale widzi, że kobieta jest w złym stanie i zabiera ją do swojego domu, przedstawia rodzinie i trzem synom. Dowiadując się, że Bella nie ma rodziny - rodzina Wainwright pozwala jej u siebie zostać. Bella przyciąga awanse braci, a gdy odnajduje się ojciec jej zmarłego dziecka, następuje tragedia.
Irlandzka prowincja, połowa lat 90. XX wieku. Czasy sprzed mediów społecznościowych, gdy dokopać komuś najłatwiej było prosto w twarz, ewentualnie puszczając w szkolny obieg jakąś mało subtelną plotkę. Eddie jest przeraźliwie nieśmiałym chłopakiem, który mimo anemicznej postury i setek kompleksów planuje pójść w ślady swego ojca i zostać zawodowym żołnierzem. Amber jest z kolei stereotypowo buntowniczą nastolatką, rozkochaną w punkowym etosie The Clash, która po śmierci ojca zamknęła się w sobie, lecz odkłada skrzętnie pieniądze, by wyjechać do Londynu i założyć anarchistyczną księgarnię. Ach, właśnie, oboje są homoseksualni, ale nie potrafią przyznać tego przed rówieśnikami - ba, czasem nie umieją przyznać tego nawet przed sobą. Nie pomagają ani wyświetlane w szkole chrześcijańskie materiały związane z „prawidłową” edukacją seksualną, ani rozerotyzowani koledzy i koleżanki. Dlatego pewnego dnia Eddie i Amber zaczynają udawać parę, co wywołuje szereg zupełnie nieprzewidzianych komplikacji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…